KONST / Litografier / Färglitografier 12815022
nr 1281 5022
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografier, 2 st, Signerad, numrerad 260-upplaga. Motivet: 65x49 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 14 oktober 2019
kl 20:35:34
14/10 13:49:27
1.000 kr
14/10 20:30:13
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson